logo
Úklidové firmy, uklízečky, uklízeči

Úklid, úklidové služby, úklidové práce, specializovaný úklid

Tato kategorie obsahuje podnikající subjekty provádějící služby úklid kanceláří, úklid komerčních prostorů, úklid průmyslových prostorů a to zejména v rozsahu pravidelný úklid, jednorázový úklid, stavební úklid a úklidy po rekonstrukcích.

Úklidové firmy

V této sekci naleznete databázi úklidových firem a velkých podnikatelských subjektů poskytující úklidové služby. Tyto subjekty jsou na trhu úklidových služeb nejvyhledávanějším subjektem především pro komplexnost poskytovaných služeb. Dalším aspektem je velké množství doplňkových služeb a schopnost provádět úklidové práce i ve velkých objektech, kde je zapotřebí velké množství pracovníků.

Uklízející OSVČ

Úklidové služby prováděné drobnými živnostníky jsou významnou alternativou ke službám úklidových firem, úklidová služba provedená OSVČ je při shodné kvalitě levnější než stejná služba provedená úklidovou firmou, proto je tato sekce určena zejména pro a menší subjekty nabízející úklidové práce menších prostorů, například uklízení menších kanceláří či gastronomických provozů.

Specialisté na komunální úklid

Specialisté na údržbu zeleně

Specialisté na úklid sněhu a ledu


Úklid a činnosti spojenné s úklidem jsou dnes již téměř typickým příkladem činnosti, které můžeme zařadit do tzv. outsourcingových oborů. Typickým příkladem bývá velká společnost s vlastním sídlem, kdy vedení této společnosti v rámci tzv. facility managementu, deleguje úklidové činnosti na úklidovou firmu, která tyto úklidové práce následně provádí.

Nespornou výhodou tohoto postupu je výsledná situace pro management, kdy se již nemusí starat ani o úklízení interiéru objektu, jeho okolí ani o odklízení sněhu a posypy chodníků.

Další výhodou této delegace činnosti na úklidovou firmu je, že nad rámec sjednaného pravidelného úklidu lze velmi jednoduše dojednat jednorázový úklid při nečekané události nebo stavební úklid po stavebních úpravách či rekonstrukcích. Daším příkladem doobjednávané činnosti může být venkovní výškové mytí oken či čištění fasády.

Menší živnostníci nebo jednotlivci podnikající v oblasti úklidových služeb doplňují tento segment trhu zejména po stránce služeb menším firmám či domácnostem.


TOPlist